CRUISER
Kola Cruiser jsou určena do města, na cestu nebo jen tak pro parádu a prožitek z jízdy. Cruisery se vyznačují pohodlím a zejména svým jedinečným designem, který u kol s nádrží připomíná motorku.

DĚTSKÉ KOLO
Dětská kola jsou určena dětem. Ve velikostech rámů i kol přiměřených věku dítěte.

GRAVEL
Na první pohled je to silniční kolo, na druhý cyklokrosové a na třetí zjistíte, že je tam více věcí jinak. Na silnici jede lépe než MTB, ale hůře než silnička. Na šotolinu se silničním kolo nevydáme. Sem je tedy ideální - štěrkolet.

HORSKÉ KOLO - MTB
Horská kola jsou určena především na polní cesty, lesní cesty a těžší terén. Horská kola se vyznačují velkou obratností. Nevýhodou je větší valivý odpor.

FITNESS KOLO
Fitness kola jsou podobná jako silniční kola jen disponují rovnými řídítky. Jsou určena pro kondiční jízdu. Narozdíl od silničních kol mají pohodlnější posed, širší silniční pláště a často i trojpřevodník. Fitness kola ocení zejména ti, kteří vyžadují rychlou jízdu na silnici a vyšší pohodlí zároveň.

JUNIORSKÉ KOLO
Juniorská kola jsou velikostí největší dětská kola, které se blíží velikostí kolům pro dospělé. Juniorská kola mají nižší hmotnost než kola pro dospělé.

CROSSOVÉ KOLO
Crossová kola jsou určena pro pohodlnou a rychlou jízdu po zpevněných silnicích, lehkým terénem, lesních a polních cestách. Jsou ideální pro cykloturisty, kteří mají rádi dlouhé vyjížďky po rozličných površích. Na rozdíl od horských kol jsou krossová kola vybavena koly s větším průměrem a užšími plášti s nižším vzorkem pro větší setrvačnost a menší odpor. Komponenty jsou voleny s ohledem na dosažení, co nejnižší váhy.

MĚSTSKÉ KOLO
Městská kola jsou určena do města, ideální jsou pro každodenní dojíždění do práce nebo na nákup. Městské kola jsou pohodlná a v jejich vybavení většinou nechybí nosiče na kolo, blatníky, světla a další doplňky. Posed na městských kolech je hodně vzpřímený, na kolo se snadno nasedá a jízda je velmi komfortní.

SKLÁDACÍ KOLO
Skládací kola neboli skládačky jsou malá, lehká kola, která jsou určena zejména do města. Skládací kola nabízí možnost složení, což ocení například lidé, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, kdy skládací kolo jednoduše složí a přepraví.

SILNIČNÍ KOLO
Používají se k jízdě na silnicích. Pouze v nouzi s nimi lze překonávat úseky po zpevněných cestách (zvýšené nebezpečí defektu). Pro tato kola se používají úzké pláště, které mají nízký valivý odpor a dovolují dosahovat vyšších rychlostí. Kolo je lehké (záleží samozřejmě na vybavení, použitých komponentech a materiálu na rám) a "posez" v předklonu. Z důvodu snižování hmotnosti nejsou komponenty příliš odolné proti nárazu a mohou se pádem poškodit. Používají se převody 2x7 až 2 x 9 rychlostí. Kolo lze vybavit běžnými doplňky, např. blatníky, nosičem na brašny, osvětlením nebo cyklocomputerem (tachometr).

TREKINGOVÉ KOLO
Trekingová kola jsou podobná jako crossová kola, ovšem jsou vybavena větším množstvím doplňků např. blatníky, svítilnou, nosiči apod. Trekkingová kola jsou určena především na silnice a zpevněné cesty. Nehodí se do terénu.